Evanjelický a. v. cirkevný zbor v Žaškove

  • Sídlo: Žaškov č. 222, 027 21
  • Telefón: 043/5892 274
  • E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

K dispozícii je prihláška na konfirmačnú prípravu (vo formáte .pdf)

Otvoriť prihlášku


ECAV - denný tábor Boží bojovníci 2017

Evanjelický a. v. cirkevný zbor na Slovensku so sídlom v Žaškove ťa pozýva na denný dochádzkový tábor na tému Boží bojovníci. Tábor bude od 17. júla 2017 do 21. júla 2017 v čase od 9.00 hod. do 13.00 hod. v zborovej miestnosti ECAV (nad pohostinstvom U Pagiho).

kliknite pre zobrazenie plagátu...


ECAV - Letný tábor 2017

Náš cirkevný zbor tak ako po každý rok, aj teraz organizuje letný tábor. Tento rok bude v Jelenci pri Nitre, v termíne 24. 7. 2017 (pondelok) až 28. 7. 2017 (piatok). Vekové obmedzenie je od 10 rokov. Program tábora pozostáva z hier, návštevy kultúrnych pamiatok, turistiky, kúpania sa v kúpalisku a osvojovanie si biblických právd a kresťanských hodnôt. Bližšie informácie budú spresnené na vopred dohodnutom stretnutí. Návratku prosím doniesť na faru do 5. 7. 2017. Cena pobytu v letnom tábore je 45€. V cene je zahrnuté ubytovanie, strava preprava, vstupné na kúpalisko, vstupenky pri návšteve kultúrnych pamiatok. Návratku treba priniesť aj s peniazmi (je záväzná) a s originálom alebo kópiou preukážky ŽSR. Umožnite svojim deťom stráviť požehnaný čas v kresťanskom prostredí.

kliknite pre zobrazenie plagátu...
kliknite pre zobrazenie prihlášky do tábora...


Evanjelické služby Božie v RTVS 2016

rozpis služieb božích odvysielaných počas celého roka v RTVS 

kliknite pre zobrazenie rozpisu...


Letné detské tábory

Evanjelický a. v. cirkevný zbor v Žaškove organizuje počas letných prázdnin dva detstké letné tábory: Letný dorastový biblický tábor - Kráľovské deti (Hrabušice 25. 7. 2016 - 29. 7. 2016) a Letný dochádzkový tábor - Vitajte v autoškole (zborová miestnosť ECAV v Žaškove 11. 7. 2016 - 15. 7. 2016). Do Letného dorastového biblického tábora - Kráľovské deti je potrebné vyplniť prihlášku.

Viac informácii o táboroch a prihlášku nájdete v priložených dokumentoch.

kliknite pre zobrazenie plagátu tábora Kráľovské deti...
kliknite pre zobrazenie prihlášky do tábora Kráľovské deti...
kliknite pre zobrazenie plagátu tábora Vitajte v autoškole...


ECAV - Letný tábor 2015

V dňoch 27. - 31. 7. 2015 ECAV v Žaškove organizovala tak ako každoročne letný dorastový tábor, tentokrát v malebnej podtatranskej obci Gerlachov. Tábora sa zúčastnilo 21 detí a 4 dospelí a jeho témou bolo Moje miesto v cirkvi.

Celé sa to začalo v pondelok ráno, keď sme v Kraľovanoch nastúpili na rýchlik smer Poprad. Keď sme úspešne dorazili do Gerlachova, ubytovali sme sa a vyrobili si tímové vlajky. Potom nasledovalo privítanie, športové aktivity a večerný program. V utorok sme hneď ráno vyrazili na Štrbské Pleso a spravili si menšiu prechádzku na Popradské Pleso. Počasie nám prialo, takže sme sa poriadne unavení vrátili na ubytovanie až podvečer. V stredu sme sa už všetci tešili na návštevu Aquacity v Poprade, kde sme sa poriadne vybláznili. Vo štvrtok bolo počasie opäť ideálne a tak sme sa vybrali na ďalšiu túru, tentoraz na Hrebienok a Rainerovu chatu. Po návrate sme tak ako každý večer mali hlavný program, na ktorom sme spievali mládežnícke piesne a počuli, prečo je pre nás spoločenstvo dôležité a ako Bohu slúži na budovanie Jeho diela. V piatok nás čakalo už len rýchle upratovanie, balenie a napokon cesta domov. Verím, že sa všetci vraciame duchovne posilnení a plní zážitkov, ktoré sme spoločne prežili za týchto úžasných 5 dní.

Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí svojou pomocou pomáhajú robiť náš tábor tým, čím je. Či už išlo o materiálnu, finančnú pomoc alebo vlastné zúčastnenie na tábore, veríme, že Boh požehná každý jeden milodar, pretože bez Vašej štedrosti a ochoty by sme neboli schopní prežiť tak úžasné chvíle. 

kliknite pre zobrazenie fotoalbumu...


Oznam

Touto cestou oznamujeme, že stredisko Evanjelickej DIAKONIE - Domov sociálnych služieb Veličná zapožičiava rôzne kompenzačné pomôcky pre občanov, ktorí túto pomoc potrebujú. Kontaktné údaje: Veličná 108, tel.: 0949 636 487, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

kliknite pre zobrazenie letátu...


ECAV - Letný dorastový tábor 2012

Tento rok ECAV už po 7. krát organizovala letný tábor. Tento krát bol v Slovenskej Ľupči od 30. júla do 3. augusta. Zúčastnilo sa na ňom 30 ľudí, z toho 22 detí a 8 vedúcich. Téma dobrá cesta bola inšpirovaná postavou apoštola Pavla. Prvý deň sme cestovali vlakom, ubytovali sa a hrali rôzne hry. Bývali sme v štyroch chatkách. Druhý deň sme navštívili Funarénu na Donovaloch, kde sme zažili kopec zábavy a adrenalínu na lanovej a bobovej dráhe. Tretí deň sme si išli zaplávať a oddýchnuť si na kúpalisko do Podbrezovej. Štvrtý deň sme sa schladili v Harmaneckej jaskyni a urobili si peknú túru po okolitej prírode. Piaty deň v noci sme ešte hrali nočnú hru, a ráno sme sa museli so Slovenskou Ľupčou rozlúčiť. Pobalili sme sa, upratali a plní zážitkov sme sa vydali na dlhú cestu domov.

kliknite pre zobrazenie fotoalbumu...

Za obsah sekcie zodpovedá Anna Solivajsová.

História zboru ECAV

Prebiehujúce projekty

Zrealizované projekty

Ponuka na reklamu

Obec Žaškov ponúka možnosť reklamy na www.zaskov.sk
Viac info